دیوار چین یا chinese great wall

اولین جایی که برای بازدید در چین رفتیم دیوار چین بود.برای رفتن به دیوار چین باید حدود هفتاد کیلومتر از پکن خارج بشیم. یه چیزی در مورد بیجینگ و پکن بگم اینکه بیجینگ به معنی صلح شمالی است و پکن تلفظ فرانسوی این کلمه هست . 800 سال پیش نوه چنگیزخان مغول این شهر را به عنوان پایتخت انتخاب کرد و از اون زمان پکن پایتخت  کشور چین شد و جمعیت این شهر الان در حدود 17 میلیون نفر با 16 هزار و پانصد متر مربع مساحت می باشد.

دیوار چین یه طول چهار هزار کیلومتر طول ،در عرض 500 ،600 سال از مرزهای شمالی (آن زمان چین) تا کویر های مرکزی چین به دستور  نوه چنگیز خان مغول برای حفاظت از کشور ساخته شد.روایت است که برای اینکه کار ساخت دیوار متوقف نشود جنازه کارگرانی که طی این مدت میمردن همان جا در دیوار قرار میدادن و دفن میکردن. دیوار چین برای چینی ها دارای مقام و منزلت زیادی می باشد . تا اون جایی که مائو موسس کمونیست خلق چین ، مردی که پاش به دیوار چین نرسد به اندازه کافی شجاع نیست و کسی که به دیوار چین برسد یه اندازه یک مدیر لایق و شایسته است :)

نکته جالب هنگام راه رفتن روی دیوار چین اینه که پله های دیوار اصلا هم ارتفاع نیستن به همین دلیل راه رفتن و از پله ها بالا و پایین رفتنش  واقعا سخته. روی دیوار از پله ها به راهرو میرسیم و یه کم که حرکت می کنیم دوباره سری پله های بعدی همین طور دیوار را روی سراسر کوهها در اونجا کشیده.

یه چیز جالب دیگه که روی دیوار دیدیم یه زنجیر بود که کلی قفل بهش آویزون بود. و اما دلیلش: همون طوری که گفتم دیوار چین خیلی برای خود چینی ها مهمه و سمبل هر چیز نا متناهی و غیر ممکنه، زوج های جوان چینی همراه یک قفل به دیوار میان و قفل و به زنجیر میبندن و کلیدش و به کوههای اطراف پرت می کنن با این نیت که پیوند زندگیشون هیچ جوری پاره نشه و عشقشون نسبت به هم بی پایان باقی بمونه قلب

/ 1 نظر / 9 بازدید
مامان و مانی

خیلی جالب بود..... مخصوصاَ اون قفلها... منتظر آپ بعدی هستیم...[گل]